Category Archives: Uncategorized

Dobry Start

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuje, że od 1 lipca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejął obsługę świadczeń „Dobry Start”.

Dobry Start to 300 zł na wyprawkę szkolną dla uczniów – bez względu na dochód rodziny. Dotyczy uczniów podejmujących naukę w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20 roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnością.

Wnioski można składać w okresie od 1 lipca 2021 r. do 30 listopada2021 r.

Od 1 lipca 2021 r. beneficjenci 300+ będą mogli składać wnioski o ustalenia prawa do świadczenia jedynie w formie elektronicznej:

  • na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • na portalu empatia.mpips.gov.pl.

Co ważne świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy wskazany we wniosku, a decyzje oraz zawiadomienie dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Pracownicy ZUS w placówkach Zakładu będą pomagali zainteresowanym osobom w założeniu profilu na PUE ZUS i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+. Pomoc otrzyma każdy, kto będzie tego potrzebował. W tym też celu pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą także w razie potrzeby pełnić dyżury w wybranych jednostkach terenowych urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS.

Wszelkie informacje dotyczące Programu Dobry Start znajdują się również na stronie https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start .

Z wyrazami szacunku
Agnieszka Bobkowska
Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
I Oddział w Poznaniu
Wydział Organizacji i Analiz
J. H. Dąbrowskiego 12, 60-908 Poznań
tel. (61) 841-61-36, 502 008 660

Zebranie osiedlowe – propozycje zadań lokalnych na 2022 rok

ZARZĄD OSIEDLA BIEDRUSKO ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW NA ZEBRANIE OSIEDLOWE
w dniu 22 czerwca 2021 roku (wtorek) o godz. 18.00 w DOMU OSIEDLOWYM przy ul. Zjednoczenia 4 w Biedrusku.

Planowany program zebrania:

  1. Powitanie zebranych i przyjęcie porządku obrad.
  2. Zgłaszanie i omówienie propozycji do Zadań Lokalnych na rok 2022.
  3. Informacje Wójta/ Radnych/ Zarządu Osiedla.
  4. Wolne głosy w wnioski.
  5. Zakończenie zebrania.

Zapraszamy.

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka Niespodzianka – LODY

Zarząd Osiedla Biedrusko wspólnie z lodziarnią – kawiarnią Jadzia ufundował dla wszystkich dzieci z Biedruska 250 porcji bezpłatnych lodów w dniu 1 czerwca od godz. 14.00 do wyczerpania porcji.

Bony na lody do wykorzystania na miejscu w lodziarni będą wydawane przez członków Zarządu przed lodziarnią.
Serdecznie zapraszamy Biedrusko ul. Zjednoczenia 6.

Głos Seniora – Rachmistrzowie nie chodzą po domach!

Szanowni Państwo,
na początku maja 2021 roku do mieszkania 78-letniej seniorki z Łobza (województwo zachodnio-pomorskie) zapukała około 50-letnia kobieta, która podała się za rachmistrza spisowego. Oszustka zmanipulowała seniorkę, aby ta wpuściła ją do mieszkania, prosząc o szklankę wody. Gdy seniorka poszła do kuchni, przestępczyni ukradła pieniądze i uciekła. Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora przypomina, że rachmistrzowie do odwołania nie chodzą po domach w celu przeprowadzenia spisu powszechnego!
W ramach ogólnopolskich kampanii społeczno-edukacyjnych Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!, Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać i akcji Stop Korona-Oszustwom, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora prowadzi akcję, której celem jest zwiększenie świadomości i edukacja w zakresie weryfikacji autentyczności rachmistrzów spisowych w trakcie trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 organizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.
„Jak bezpiecznie się spisać? Porady dla seniorów” – LIVE Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Głosu Seniora i Głównego Urzędu Statystycznego: https://www.youtube.com/watch?v=BSLhWXxDFVc
„Na ten moment, do odwołania, możemy przyjąć jako stuprocentowy pewnik, że żaden rachmistrz nie będzie chodził po mieszkaniach. Jeżeli teraz ktoś przyszedłby powołując się na spis powszechny wiadomo, że jest oszustem. W ogóle nie chodzimy po domach.” – mówił dr Dominik Rozkrut, Prezes Głównego Urzędu Statystycznego
„Jeśli ktoś do nas zapuka, zadzwoni przez domofon i powie, że jest rachmistrzem to jest to oszustwo i zgłaszamy sprawę na policję. Rachmistrzowie do odwołania nie chodzą po domach. Bardzo ważna informacja i przekazujmy znajomym i sąsiadom.” – mówił Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia MANKO i Redaktor Naczelny Głosu Seniora
Dołącz do akcji Głosu Seniora i nie daj się oszukać!